Rachel Balkovec: „Chcę być widocznym pomysłem dla młodych kobiet”

Rachel Balkovec: „Chcę być widocznym pomysłem dla młodych kobiet”

W środę rewolucyjna menedżerka Ligi Baseballowej Małej Ligi Rachel Balkovec zorganizowała swoją pierwszą konferencję prasową, odkąd została zatrudniona przez nowojorską spółkę zależną Yankees Low-A, Tampa Tarpons. Podczas 55-minutowej rozmowy – prowadzonej wirtualnie – Balkovec opowiedziała o tym, co znaczyło dla niej jej historyczne zaangażowanie i jak wyglądała jej droga do pozycji lidera.

34-latka rozpoczęła karierę trenerską w 2012 roku w Johnson City w St. Louis. Louis Cardinals, Tenn., Związany z niższymi ligami jako trener siły i fitness z tymczasowym kontraktem. Balkovec zdobyła nagrodę Trenera Roku Appalachian League za siłę i została zatrudniona na pełen etat na to stanowisko w 2014 roku, stając się pierwszą kobietą, która zdobyła ten tytuł.

W 2016 roku Balkovec została zatrudniona jako koordynator ds. siły i sprawności Houston Astros w Ameryce Łacińskiej, co czyni ją pierwszą kobietą, która również odegrała tę rolę w historii MLB. W 2018 roku została trenerem siły i sprawności fizycznej w klasie AA Corpus w Christi Hooks, zanim przeniosła się do Holandii i pracowała tam jako asystent trenera w baseballu i softballu, a ostatecznie dołączyła do systemu niższej ligi Yankees jako trener kopania w 2019 roku.

Była adiunkt programów softball na University of New Mexico i Creighton powiedziała, że ​​jednym z najlepszych momentów ostatnich dni był moment, w którym gratulowała jej legendarna tenisistka Billie Jean King.

„Ok, mogę teraz umrzeć. Billie Jean King pogratulował mi” – powiedział Balkovec. według Chelsea Janes z Washington Post.

W Oświadczenie wydany w środę po południu komisarz MLB Rob Manfred powiedział o zaangażowaniu Balkovca:

W imieniu Major League Baseball gratuluję Rachel tego historycznego kamienia milowego. Jako menedżer Tampa Tarpons będzie nadal pokazywać swoją wiedzę i przywództwo w Yankees. Życzymy Rachel dobrze w tej nowej roli i doceniamy jej mentoring dla rosnącej sieci kobiet w operacjach baseballowych i rolach w rozwoju gracza.

Kiedy Kim Ng został zatrudniony jako dyrektor generalny Marlins przed sezonem 2021, był to znaczący krok naprzód. Cieszę się, że gra nadal robi ważne postępy na różnych poziomach. Major League Baseball jest zaangażowana w zapewnienie środowiska wsparcia dla kobiety i dziewczęta do uprawiania naszego sportu jako zawodniczki, trenerki, sędziowie i dyrektorzy. Jesteśmy dumni z Rachel, nowej dyrektor ds. rozwoju zawodników Sary Goodrum z Astros i wszystkich kobiet w naszym sporcie, które dają pozytywny przykład naszemu następnemu pokoleniu fanów i dowód, na boisku i poza nim, że baseball to gra dla każdego ”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *