Początek roku z życzliwością Webster Kirkwood Times

Początek roku z życzliwością  Webster Kirkwood Times


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Co powiesz na kilka opowieści grzecznościowych na początek 2022 roku? Niech to wszystko zachęci nas do bycia trochę milszym przez cały rok…

Był październik 2016. Niedawno byłam wdowcem, miałam 89 lat i testowałam swój nowy styl życia. Road Scholar Travel przytoczył tydzień w Waszyngtonie, co wydawało się interesujące. Wraz z kilkoma innymi stacjami, takimi jak Williamsburg i Monticello, byłby to około 2000 mil podróży powrotnej z Shrewsbury do Missouri. Lubię jeździć, więc czemu nie?

Na drodze międzystanowej 64 w pobliżu Lexington w stanie Kentucky pojawił się problem – głośny hałas silnika, a następnie stukanie. Mapa GPS pokazała mi okolice małego miasteczka. Jechałem bardzo wolno z pobocza drogi do zjazdu. Na stacji benzynowej/sklepie bez pomocy czy porady… co teraz zrobić? Było sobotnie południe i miałem być w Waszyngtonie do niedzieli wieczorem na kolacji, aby rozpocząć moją cotygodniową przygodę.

Po około godzinie rozmowy z moim ubezpieczeniem podróżnym AAA rozwiązanie „fix” nie było możliwe do poniedziałku, ponieważ wszystkie warsztaty były zamknięte w sobotę i niedzielę. Był tam motel, więc prostą decyzją było zadzwonić i odwołać całą podróż.

Ale dobrą wiadomością jest… mężczyzna z żoną w ciężarówce wsiedli na stację benzynową obok mnie. Widząc maskę mojego samochodu, powiedział: „W czym problem?”.

Po wyjaśnieniu moich kłopotów szybko obejrzał silnik i dokładnie wiedział, co jest nie tak – eksplodowała świeca zapłonowa z silnika. Kontynuował: „Jestem mechanikiem, mógłbym to naprawić w mniej niż godzinę, ale mieszkam poza miastem i nie mam żadnych narzędzi ani części, żeby cię uruchomić”. Analiza i współczucie były pomocne i doceniane podczas jazdy, życząc mi szczęścia.

Kilka minut później para – Dude i Donna Cardwell – wycofała się obok mnie po raz drugi. Rozmawiali o moim problemie i nie chcieli, żebym przegapił ten tydzień w Waszyngtonie, nie chcieli zostawiać tego staruszka na lodzie i zaproponowali rozwiązanie: „W pobliżu jest sklep z częściami samochodowymi – jeśli zamierzasz kupić części i narzędzia, których potrzebuję, pobiegniemy i naprawimy je, a za godzinę wyjdziesz stąd ”- powiedział.

Jego żona przekonała go do tego głęboko dobrego uczynku. Nie chcieli przyjąć żadnych pieniędzy, a te dwie cudowne, życzliwe nieznajome uratowały mi wakacje!

—Harold Maness, Webster Groves

Mój mąż i ja mieszkamy w Aberdeen Heights w Kirkwood. Mieszkaniec tutaj dostarcza świeże kwiaty z przydomowego ogrodu syna i układa je w wazonach na ponad 30 stołów w naszej jadalni. Są takie kolorowe i pachnące!

-Marcia Ritter, Kirkwood

Chcesz podzielić się historią życzliwości? Skontaktuj się ze mną pod adresem jmowers@timesnewspapers.com lub pod numerem 314-968-2699.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *